Biatlonac Evgeny Ustyugov: biografija i postignuća

Sadržaj:

Evgeny Ustyugov danas je jedan od najmlađih i najperspektivnijih sportaša. Ne staje ni minute i nastavlja dosezati nove visine u svojoj sportskoj karijeri. Poznaju ga i vole milijuni ljudi diljem svijeta. On je idol biatlonaca početnika!

Evgenij Ustjugov

Evgenij Ustjugov: biografija, djetinjstvo

Budući biatlonac rođen je 4. lipnja 1985. godine u prekrasnom gradu Krasnojarsku. Može se reći da je Zhenya dobio svoje sportske sposobnosti i prije rođenja. Uostalom, njegovi su roditelji u to vrijeme bili prilično poznati sportaši. I stoga, kada su se u obitelji Ustyugov rodila dva dječaka, roditelji su se odmah počeli baviti njihovim fizičkim razvojem. Od svoje treće godine, Ustyugov i njegov brat svakodnevno su trenirali s njima. Kako je stariji, dječak se počeo aktivno baviti planinarenjem.

Eugeneove školske godine bile su prilično zabavne i raznolike. Bio je vrlo aktivno dijete. Niti jedan sportski događaj nije prošao bez njegovog sudjelovanja. Na jednom od natjecanja 1997. godine vidjela ga je trenerica biatlona, supruga Viktora Ermakova. Vidjevši dobre sposobnosti dječaka, pozvala ga je da se okuša u ovom zimskom sportu.

Evgenij Ustjugov biatlonac

Put naprijed

Što Evgeny Ustyugov radi nakon diplomiranja? Već je izgledalo jasno da će ući na Fakultet tjelesnog odgoja. Ali voljom sudbine, mladić to ne uspijeva. I on, postaje učenik škole olimpijskih rezervi Divnogorsk. Nakon nekoliko godina studija, Zhenya odlučuje nastaviti studij na Šumarskom fakultetu, koji je uspio diplomirati s odličnim uspjehom 2010.

Započnite sportsku aktivnost

Kada je biatlon ušao u život budućeg sportaša? Ustyugov Eugene tijekom svog treninga bio je sudionik natjecanja, koje se 2005. održalo u Finskoj. Sudjelujući u pojedinačnim utrkama, mladić je uspio zauzeti 12. mjesto, u utrkama potjere - 36. mjesto, a tijekom sprinta - 42. mjesto. Godinu dana kasnije, nakon što je poboljšao svoje sportske vještine, Zhenya odlazi na Svjetsko prvenstvo, koje je ovaj put održano u New Yorku. Na iznenađenje svih, uspio je zauzeti nagradni korak postolja u potjeri. Ženja je bila druga u štafeti i četvrta u sprintu. Od ove godine karijera budućeg prvaka počinje uzimati zamah i ubrzano se razvijati.

biatlon ustyugov evgeny

Zvijezda u sportskoj karijeri

Evgenij Ustjugov - biatlonac,postigao visoke rezultate. Sljedeće važno natjecanje za sportaša je Europski kup 2006-2007. Tijekom sprinta Ustyugov zauzima 12. mjesto, dok za pobjednikom zaostaje samo 3 minute. U utrci potjere Zhenya je već bila druga. Ovdje mu je nedostajalo 25 sekundi do kraja, unatoč činjenici da ga je samo jedan promašaj na meti dijelio od pobjede.

Kada su započele druge faze kupa, mladić se morao potruditi. Njegov trud okrunjen je 25. mjestom u sprint utrci. Za pobjednikom je zaostajao minutu i pol i napravio samo 3 promašaja. U sljedećem sprintu Ustyugov zauzima 50. mjesto, a zaostaje za glavnim suparnikom gotovo 3 minute. Ovi neuspjesi nisu slomili mladu biatlonkinju. Naprotiv, poslužio je kao poticaj za plodniji rad.

Biografija Jevgenija Ustjugova

Putujte svijetom

Sudjelujući na mnogim turnirima i prvenstvima, Evgeny je morao provoditi dosta vremena izvan kuće. Međutim, njegov odnos s voljenima nije se pogoršao. Ustyugov je uvijek osjećao podršku svojih roditelja i prijatelja. Nakon što je posjetio mnoge kutke Zemlje, Zhenya je naučio puno novih stvari, što mu je dalo još više snage za borbu.

Svjetsko prvenstvo, koje je održano u Bugarskoj 2007. godine, ugodno je razveselilo sve Evgenyjeve obožavatelje. Ovdje je zauzeo 20. mjesto, imao je samo jedan promašaj, a udaljenost od njegovog protivnika dosegla je udaljenost od 2 minute i 40 sekundi. Kada je štafeta održana, zajedno s ekipom, biatlonac je uspio zauzeti 5. mjesto, što je značajno povećalo entuzijazam početnikasportaš.

U zimu 2007. Ustyugov dolazi kući kako bi sudjelovao u natjecanju koje se zvalo "Iževska puška". Ovoga puta uspio je zauzeti pobjedničko drugo mjesto. Razmak od glavnog konkurenta iznosio je 39 sekundi.

Nakon toga Zhenya odlazi na Svjetsko prvenstvo u Norvešku. Sportaš ne uspijeva osvojiti pobjedničke naslove, ali se, ipak, deklarira kao prilično jak protivnik kojeg ne treba podcijeniti.

Već 2008. godine Ustyugov je rehabilitiran na ruskom prvenstvu, zasluženo je osvojio srebrnu medalju. Nakon toga uspijeva zauzeti prvo mjesto u Europskom kupu. Tada je pobijedio na natjecanju bez ijedne greške. Pobjeda je ovoga puta bila briljantna!

Godinu dana kasnije, sportaš odlazi na Svjetsko prvenstvo u Oberhof. U utrci potjere uspijeva postati sedmi, au sprintu - 8. mjesto.

Evgenij Ustjugov je nacionalni favorit

XXI Olimpijske igre postale su Evgenyjev debi. Tek tamo se mogao deklarirati kao snažan sudionik. Iako su mu se suprotstavili prilično ozbiljni protivnici, tijekom sprinta zauzima 15. mjesto, u potjeri Zhenya je završio na petnaestom mjestu na ukupnoj listi.

Zlatna olimpijska medalja krasila je prsa sportaša 21. veljače na masovnom startu. Zahvaljujući svom trudu i radu, biatlonac zaobilazi sve svoje suparnike i u kratkom roku stiže do pobjedničkog cilja. Na kraju igara, Evgeny je odlikovan Ordenom prijateljstva.

U proljeće 2011. Ustyugov je zajedno sa S. Sleptsovom preuzeo počasnuprvo mjesto u World Team Challenge utrci.

Evgeny nastavlja aktivno trenirati i sudjelovati u mnogim natjecanjima do danas. Nedavno mu je dodijeljena titula počasnog majstora sporta.

što radi evgeny ustyugov

Ustyugov osobni život

Unatoč napornom radnom rasporedu, Evgeny je uspio stvoriti snažnu obitelj. Svoju buduću suprugu upoznaje na redovitim natjecanjima. Sportašica Aleksandra Bondareva postaje izabranica Ustjugova. Nekoliko godina nakon što su se upoznali, mladi igraju vjenčanje. A već 2010. godine rođena je Evgenijeva kći Veronica. Supruga biatlonca odlučuje prekinuti sportsku karijeru i posvetiti se obiteljskim poslovima. Kad je beba imala 3 godine, tata ju je već stavio na skije. U zimi 2014. rodila se druga kći Evgenia. Pokušava provoditi puno vremena sa svojom obitelji, i to mu ide jako dobro!